قوانین و مقررات

 

قوانین و مقررات و تعهدات فعالیت در بستر پلت فرم صرافی و سبدگردانی آنلاین رمزارزهای ارزفوریو

توجه: فعالیت شما در بستر ارزفوریو به منزله مطالعه کامل و تایید و گواهی و پذیرش مفاد این تعهدنامه است:

  1. کاربران سایت می‌پذیرند که کلیه‌ی فعالیت‌های آن‌ها در ارزفوریو در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.
  2. احراز هویت برای استفاده از خدمات ارزفوریو ضروری بوده و کاربران موظفند اطلاعات صحیح خود را بارگذاری نمایند. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده‌ی فرد متخلف بوده و ارزفوریو حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت. ارزفوریو خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می‌داند.
  3. کاربران ارزفوریو تعهد می دهند که از خدمات سایت ارزفوریو تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات ارزفوریو برای فرد غیر که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.
  4. کاربران ارزفوریو می‌پذیرند در صورت تشخیص کارشناسان پشتیانی ارزفوریو، جهت حفظ امنیت دارایی حساب کاربریشان با اطلاع قبلی نسبت به برقراری تماس تصویری با تیم ارزفوریو همکاری نمایند. همچنین بنا به دستور نهادهای قضایی مانند پلیس فتا، ممکن است برداشت رمزارز به مدت 24 تا 72 ساعت کاری پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی، محدود گردد.
  5. کاربران ارزفوریو اذعان می‌دارند که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال چه ناشی از عملکرد کاربر باشد و چه ناشی از حملات سایبری و غیره باشد مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نمایند.
  6. ارزفوریو به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن چه در بحث پلت فرم رمزارز و چه سبدگردانی آنلاین بعنوان یکی از خدمات سایت ندارد.
  7. هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهده‌ی شخص کاربر بوده و ارزفوریو هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود و از نصب افزونه های نامطمئن بر روی جستجوگر اینترنت خودداری گردد.
  8. ارزفوریو این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، ارزفوریو متعهد به جبران خسارت در حد توان مالی شرکت خواهد بود.
  9. در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه‌ی آدرس صحیح کیف پول به عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد و یا انتخاب اشتباه شبکه، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی ارزفوریو نخواهد بود.
  10. ارزفوریو در مقابل واریز توکن یا کوین بر بستر اشتباه یا کوین هایی که در ارزفوریو پشتیبانی نمی شود هیچ گونه مسئولیتی نداشته و با توجه به مکانیسم ذخیره سازی امکان استخراج این توکن ها با استفاده از ولت ثالث وجود ندارد. لذا مسئولیت هرگونه واریز اشتباه با خود کاربر بوده و کاربر حق هیچ گونه شکایتی را نخواهد داشت.
  11. درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی ( پایا ، ساتنا) مراجعه فرمایید.
  12. کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد ارزفوریو، حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت ارزفوریو، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.
  13. اگر ارزفوریو تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص ارزفوریو نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد ارزفوریو از هر جهت از خود ساقط می نماید.
  14. در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، ارزفوریو حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد. بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت ارزفوریو باشد، موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد ارزفوریو از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.
  15. در صورت هرگونه سوء استفاده از امکان معرف ارزفوریو در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و ارزفوریو هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. همچنین ارزفوریو حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.
  16. در صورت فوت یا حجر کاربر، ارزفوریو این حق را خواهد داشت به محض اطلاع از آن نسبت به واریز وجوه ریالی کاربر نزد شرکت، به حساب اعلام شده ایشان در زمان ثبت نام اقدام نموده و در خصوص دارائی رمز ارز نیز این حق و اختیار به شرکت واگذار گردید که نسبت به تبدیل آن به ریال معادل قیمت روز و واریز آن به حساب فوق اقدام نماید و این حق و امتیاز توسط کاربر به شرکت صلح و اعطا گردید. لازم به ذکر است ملاک زمانی محاسبه قیمت فروش دارائی رمز ارز کاربر، براساس ارائه اسناد مثبته توسط ذینفع و تایید اصالت آن توسط ارزفوریو است. کاربر با علم و اطلاع از مقررات این بند نسبت به افتتاح حساب کاربری در ارزفوریو اقدام نموده و کاربر، اشخاص ثالث، ورثه یا قائم مقام قانونی ایشان حق اعتراض و یا ادعایی در آینده در این خصوص را نخواهند داشت.
  17. ثبت نام افراد زیر 18 سال در سایت ممنوع است و همچنین به ثبت نام افراد بالای 55 سال جوایز و هدایای احتمالی سایت در موضوعات مختلف  تعلق نخواهد گرفت.
  18. در بخش سبدگردانی آنلاین سایت ارزفوریو به عنوان یکی از خدمات متمایز سایت، کاربر با مشاهده نمودار سبد و ارزش آن و رزومه سبد گردان پیشنهادی و سایر مشخصات شخصا تصمیم به خرید سهام با مشخصات بیان شده می گیرد و بنابراین ارزفوریو تعهدی در قبال جبران خسارت و یا زیان ناشی از عملیات سبدگردان و غیره ندارد . مسئولیت ارزفوریو در این خصوص جلوگیری از کلاهبرداری سبدگردان در خصوص برداشت سرمایه مشتریان توسط سبدگردان و جلوگیری از وقوع آن می باشد.
  19. در بخش ارائه گیفت کارتهای رمزارزی چنانچه گیفت کارتی تا تاریخ انقضا و یا زمان مشخصی بنا به صلاحدید ارزفوریو (در مواردی که مبنایی برای تعیین ندارد و یا مصلحت شرکت ایجاب می نماید) مصرف نشده باشد، ارزفوریو مبلغ گیفت کارت را به حساب درخواست کننده صدور آن برگشت خواهد داد و در مواردی که چنین کاری بهردلیل ممکن نباشد می تواند مبلغ آن را در قالب ردمظالم در امور خیریه مصرف نماید.
  20. در کلیه مواردی که ارزفوریو احساس نماید شرعا دارای مسئولیتی بوده که جبران آن ممکن نیست از طرف کاربران شرعا و قانونا مختار خواهد بود جبران حقوق آنها را در قالب رد مظالم و یا هر روشی که خود صلاح می داند به انجام رساند ضمنا  کاربران با این شرط از خدمات ارزفوریو استفاده می کنند که در صورتی که شرکت بهردلیلی ورشکست گردد و یا فورس ماژوری اتفاق بیفتد و یا دارایی های شرکت توسط عوامل بیرونی تاراج گردد و یا به هر دلیلی امکان جبران حقوق کاربران که بر عهده ارزفوریو است میسر نگردد، کاربران شرعاً در خصوص حقوق غیرقابل براورده شدن خود گذشت نمایند.
  21. پایین بودن عمق بازار در بازار‌های محلی ممکن است باعث ‌شود گاهی اوقات، قیمت معاملات در یک بازار، بیشتر یا کمتر از قیمت واقعی رمزارزها نشان داده شود. این موضوع به این دلیل اتفاق می‌افتد که برخی کاربران به خاطر ناآشنا بودن با بازار، سفارش‌هایی با قیمت اشتباه ثبت می‌کنند. همچنین در بسیاری از موارد، کاربران به خاطر تفکیک نکردن سفارش محدود از سفارش حد ضرر یا ثبت قیمت اشتباه، باعث ایجاد تغییرات قیمت غیرمنطقی و به اصطلاح رنج شدید قیمتی می‌شوند که این موضوع به ضرر آنها تمام خواهد شد. با وجود هشدارهای ارزفوریو در زمان تعیین قیمت غیرمتعارف، ارسال سفارش با قیمت اشتباه به صورت مکرر توسط کاربران اتفاق می‌افتد. به همین خاطر گزینه لغو معاملات در ارزفوریو در نظر گرفته شده است. به عبارت دیگر، بر اساس تعداد معاملات انجام شده در رنج قیمت مورد نظر، حجم معاملات و اختلاف قیمت ایجاد شده با قیمت لحظه‌ای بازار، ممکن است جلوی سفارش گذاری  گرفته شود . ضمن اینکه ارزفوریو از سوی مشتریان وکیل و محق خواهد بود در صورتی که معامله ای خارج از عرف توسط کاربری انجام شود معامله را ابطال و مبالغ را به حساب طرفین عودت دهد که در این صورت کاربر مقابل حق اعتراض نخواهد داشت. کاربر می‌پذیرد که ارزفوریو برای رعایت عدالت در معاملات، مرجع رسیدگی و تصمیم‌گیری در این‌باره خواهد بود.
  22. هزینه خدمات و کارمزد تراکنش‌های مالی انجام شده در ارزفوریو مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه کارمزد می‌باشد.
  23. بر جسب ضرورت و با توجه به تغییرات فی شبکه حتی در لحظه انجام تراکنش، هزینه و کارمزد تراکنش می تواند بصورت لحظه ای و تا زمان تایید یک تراکنش توسط ادمین تغییر یابد. دامنه این تغییر حداکثر 50 درصد افزایش یا کاهش فی تعریف شده در سایت است.
  24.  ارزفوریو هرگز امکان استخراج کلید خصوصی ولت‌ها به صورت آنلاین و وارد کردن (ایمپورت کردن) آنها در ولت‌هایی که توکن‌های مختلف را پشتیبانی می‌کنند را ندارد.
  25. ضمنا عملیات برداشت رمزارز از حساب کاربران و واریز به آدرس اعلامی وی، بدلیل نیاز به تایید ادمین ها، زمان بر بوده و حداکثر تا 12 ساعت ممکن است طول بکشد هرچند ارزفوریو تمام تلاش خود را برای انجام لحظه ای آن بکار خواهد بست.
  26. مسئولیت هرگونه پولشویی بر عهده کاربر بوده و در صورت نیاز ارزفوریو محق خواهد بود تراکنشهای مشکوک را مورد بررسی قرار داده و یا جلوگیری نماید و به مراجع ذیصلاح اطلاع دهد.
  27. کاربر با ورود موبایل خود به سایت این اجازه را به ارزفوریو می دهد تا پیامکهایی که از نظر ارزفوریو لازم و مفید است در زمانهای مورد نظر ارزفوریو برای وی ارسال شود و کاربر ادعایی در خصوص مزاحمت در این خصوص نخواهد داشت.
  28. کاربر می پذیرد و تعهد می نماید در صورت بروز هرگونه مشکل و یا اختلافی با ارزفوریو که با ادعای وی آغاز شود ابتدا از طریق کارشناس مرضی الطرفین وسپس حکمیت سازمان نظم صنفی رایانه ای استان یزد نسبت به رفع اختلاف اقدام نماید و در صورت عدم حصول توافق موضوع از طریقمراجع ذیصلاح قضایی پیگیری شود.
  29. با توجه به ماهیت این کسب و کار کاربر ادعایی در خصوص گران فروشی و امثالهم نخواهد داشت.
  30. هرگونه اقدام به دور زدن رویه های وب سایت و یا عدم رعایت قوانین و مقرارت و اطلاع رسانی ها موجب بلاک شدن کاربر و پیگیری قضایی موضوع از سوی ارزفوریو خواهد شد.
  31. کاربر تعهد می نماید در صورت تغییر در مشخصات و اطلاعات تماس و آدرس و شماره حساب وغیره در اسرع وقت نسبت به بروزکردن آنها در وب سایت اقدام نموده و ارزفوریو مسئولیتی در قبال اطلاعات بروزنشده کاربر و مسائل ناشی از آن نخواهد داشت.
  32. کاربر به ارزفوریو این حق را خواهد داد برای رمزارز های با اعشار بیش از حد مورد نظر ارزفوریو ، در محاسبات و نگهداشتن موجودی آنها را به سمت پایین تا محدوده مدنظر گرد نموده و مبلغ اضافه کاربر شرعاً برای ارزفوریو حلال می گردد همچنین در مورد مانده موجودیهای ته کیف کاربر که برداشت آنها مقرون به صرفه نیست و یا ممکن نیست نیز کاربر شرعا و قانوناً گذشت می نماید.
  33. طبق قوانین ارزفوریو، مسئولیت ارسال هرگونه توکنی که توسط ارزفوریو پشتیبانی نمی‌شود با خود کاربر است و زمان بازیابی آن نیز قابل تعیین نیست. ممکن است این عملیات نتواند انجام شود و یا تا ماه‌ها به طول انجامد و ارزفوریو در قبال بازیابی توکن‌هایی که کاربران به اشتباه ارسال کرده‌اند هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
  34. برای عمق دهی به بازار و عدم تعلل در انجام معامله، ارزفوریو دارای رباتهای خرید و فروش است که به نسبت مشخصی سود اقدام به خرید و فروش نموده و یک طرف معامله با کاربر را انجام می دهند.
  35. در صورتی که به هر دلیل اختیاری و یا ضرورتی پایان کار فعالیت ارزفوریو در وب سایت اعلام و یا به کاربران به طریقی اعلام شود، ارزفوریو حداکثر  تا ساعت 24 شصتمین روز بعداز اعلام تاریخ اتمام فعالیت مسئول نگهداری حسابها وعودت وجوه و دارایی های دیجیتالی رمزارزی کاربران خواهد بود و کاربران در این بازه باید نسبت به عودت وجوه ریالی و رمزارزی خود اقدام نمایند  و بعد از این زمان ارزفوریو مسئولیتی نخواهد داشت و می تواند و شرعاً و قانوناً محق خواهد بود راسا در خصوص دارایی های مانده مشتریان تصمیماتی شامل  ردمظالم،  عودت به هر نحو و یا برداشت به نفع مجموعه شرکت اتخاذ نماید.
  36. استفاده از درگاه پرداخت مرزارزی تنها در مواردی مجاز است که 1- کاربری نیاز به صادرات کالا و یا خدمات خود دارد بطور مثال هتلی بخواهد اتاق خود را به مشتری خارجی که امکان پرداخت ندارد اجاره دهد و 2- مشتری دریافت کننده خارج از مرزهای ایران باشد. تا اطلاع ثانوی طبق قوانین ایران خرید کالا و خدمات در ایران با رمزارز ممنوع است  و در هر حال ارزفوریو مختارست بنابر مصلحت خود نسبت به بستن درگاه اعطایی به کاربر اقدام نماید.
  37. ارزفوریو مسئولیتی در قبال فریز شدن دارایی های  رمرزارز  کاربران  که شبکه و رمزارز مربوطه تحت نظارت شرکتهای خارجی است نداشته و کاربر مسئولیت ریسک پذیرش آن به عنوان دارایی را می پذیرد.
  38. در ارزفوریو هیچگونه معامله دلاری و یا ارزهای فیات سایر کشورها صورت نمی پذیرد.
  39. در مواردی که در این تعهدنامه مسکوت است، عرف کاری صرافی های رمزارزی داخل ایران به تشخیص کارشناس مرضی الطرفین مبنای حکمیت بین طرفین خواهد بود.
  40. تا اطلاع ثانوی حداقل سفارش در بازار تتر بر حسب تتر معادل 2 تتر و حداقل سفارش در بازار ریال معادل 500000 ریال است . همچنین محدودیت برای واریز یا برداشت در ارزفوریو مگر در مواردی که از فی تراکنش کمتر باشد وجود ندارد.
  41. کاربر مسئولیت دارد دریافت پیامک تبلیغاتی خود را برای دریافت کلیه پیامکهای سایت که ادمین تنظیم نموده است باز نماید هرچند اکثر پیامکهای مهم سایت از طریق سرشماره خدماتی ارسال می شود ضمنا اطلاعات مهم شامل فاکتورها و غیره بنابر تنظیمات سایت می تواند به ایمیل کاربر نیز ارسال شود.
  42. به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند. تایید هویت در پنج مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.

    ·        تایید ایمیل: پس از ثبت‌نام در ارزفوریو، یک لینک تایید به آدرس ایمیل ثبت‌نامی شما ارسال می‌گردد. با تایید این لینک مرحله اول تایید هویت انجام خواهد شد.

    ·        تایید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تایید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در ارزفوریو موبایل شما مورد تایید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروز مشکل همین خواهد بود.

    ·        تایید کارت ملی: در این مرحله با آپلود نمودن یک عکس با کیفیت از کارت ملی، شماره ملی شما تایید خواهد شد.

    ·        تایید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده کارت بانکی باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان واریز به حساب ارزفوریو خود را خواهید داشت.

    ·        تایید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده حساب باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان برداشت از حساب ارزفوریو خود را خواهید داشت.

    ·        تأیید تلفن ثابت و آدرس: ارائه تلفن ثابت الزامیست. در این مرحله توسط کارشناسان احراز هویت ارزفوریو ویا اپراتور کامپیوتری جهت تایید با تلفن ثابت تماس حاصل می‌شود.

    ·        تأیید تصویر احراز هویت: ارائه سلفی مطابق با الگوی تعیین شده، الزامیست.

  43. هرگونه تغییر در قوانین، شروط ارائه خدمات، کارمزدها و مقررات مشابه، از طریق سایت ارزفوریو به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد. هرگونه اطلاع رسانی ارزفوریو از طریق صفحات اجتماعی مربوط به خود و یا وب سایت ویا کانالهای پیام رسان به منزله ابلاغ موضوع به کاربر بوده و مسئولیت بررسی آنها و اطلاع از آنها بر عهده کاربر است.